AKGÜL SİTESİ MERSİN

Üyelik Girişi
Site Haritası
Satılık / Kiralık
Takvim
Koldaş fitness club

GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ
                          Sayın A.Mete DERELİ Bey,
       Sizin mesajlarınıza genel bir cevap yazıyorum, öncelikle bu kadar geç cevap yazdığım için kusura bakmayın kısa süreli bir doğa gezintisindeydim.
 
1. Sitemizin web sayfasının iletişim menüsünden Yönetim Kurulu üyelerinin, editörün isim soy isim ve telefon numaralarına rahatlık ulaşabilirsiniz.

2. Mezitli Belediye Başkanlığı ATATÜRK büstünün tamamının tedarikini yapmıyor. Bununla ilgili olarak projenizi 2018 yılı Kat Malikleri Genel Kuruluna sunarak, kabul edilmesi durumunda seçilen Yönetim Kurulu, İşletme Projesini yaparak Kat Maliklerine ek Ödeme çıkarabilir.

3. Gürültü Kirliliği ile ilgili olarak daha önceki notumda yazdığım gibi 634 Sayılı KAT MÜLKİYETİ KANUNA göre bir sitenin anayasası YÖNETİM PLANI dır. Bu site kurulur iken ismi belli olmayan 8 imza ile uyduruk bir yönetim planı yapılarak Tapu Sicil Kütüğüne işlenerek, tüm malikler tapularını almışlar. Bu Yönetim planının değişmesi için kat maliklerinin 5/4 nün imzası gerekmektedir. Sizin yazmış olduğunuz Bakanlığın Çevresel Gürültü Eylem Planınıdır. Gürültü Kirliliğini düzenleyen

a. 04.05.2010 tarihli ve 27601 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ,ÇEVRESEL GÜRÜLTÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ VE YÖNETİMİ YÖNETMELİĞİ

b. 31.05.2017 tarihli ve 30082 sayılı BİNALARIN GÜRÜLTÜYE KARŞI KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

c. 5326 sayılı Kabahatler Kanunu

Gürültü
Madde 36 - (1) Başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde gürültüye neden olan kişiye, elli Türk Lirası idarî para cezası verilir.

(2) Bu fiilin bir ticarî işletmenin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde işletme sahibi gerçek veya tüzel kişiye bin Türk Lirasından beşbin Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir.

(3) Bu kabahat dolayısıyla idarî para cezasına kolluk veya belediye zabıta görevlileri karar verir.

d. 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu

Kişilerin huzur ve sükununu bozma
Madde 123 - Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikayeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.

4. 12.07.2017 tarihli ve saat:18.14 deki mesajınızda belirttiğiniz hususlarla ilgili olarak Yönetim Kurulu görevini yerine getirmiyorsa, Yönetim Kurulu ve Başkanın değişmesi için 634 sayılı Kat Mülkiyeti kanununa göre, kat maliklerinin yarısından bir fazlası (37) Olağanüstü genel kurulu toplayarak Yönetim Kurulunu ve Başkanını haklı bir sebep göstererek değiştirebilir. Yönetim Kurulu olarak bizlerde yapılan hizmetlerin karşılığını görecek, apartmanda yaşamasını bilecek, emeğe saygıyı anlayacak anlayışlı site sakinlerini görmek ve Yönetim Kurulu olarak işimizi yapmıyorsak, işini bilen ve yapan Denetleme Kurulunu görmek istiyoruz.


                                                                                                 SAYGILARIMIZLA
  
1050 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret78511
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.594118.6686
Euro19.353519.4310
Saat