AKGÜL SİTESİ MERSİN

Üyelik Girişi
Site Haritası
Satılık / Kiralık
Takvim
Koldaş fitness club

2020 YILI GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI
GENEL KURUL TUTANAĞI

   AKGÜL SİTESİ A ve B Blokları Yönetim Kurulunun 2020 Genel Kurul toplantısı 12.01.2020 Pazar günü saat 11:00’da Menderes mah.35436 sok AKGÜL SİTESİ Yönetim Odası Mezitli- Mersin adresinde yapıldı.

1. Gündemin 1. maddesine göre açılış yapıldı. Yapılan yoklamada 28 asil, 17 vekil olmak üzere toplam 45 kat malikinin katılımı ile salt çoğunluğun sağlanması üzerine gündem maddelerine geçildi.

2.Gündemin 2.maddesine göre ; Divan Başkanlığına İsmail Ünsal Katip Üyeliğine de Yasin TAŞ aday gösterildi. Başka aday olmadığı için Divan Başkanlığına İsmail ÜNSAL, katip üyeliği de Yasin TAŞ seçildiler. Ulu Önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve SİLAH ARKADAŞLARI adına 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

3.Gündemin 3.maddesine göre Yönetim Kurulu faaliyet raporu okundu. Kat malikleri bilgilendirildi.

4.Gündemin 4. maddesine göre Gelir- Gider Tablosu ile Bilançosu ve beraberinde Kapıcı Kıdem tazminatı okundu.kat malikleri bilgilendirildi.harcama kalemleri üzerinde ayrı ayrı açıklama yapıldı. Yönetim kurulu II.Başkanı Abdullah ŞAHİN genel giderlerin içerisinde bulunan harcamalarla ilgili detaylı bilgi verdi.

5- Gündemin 5. maddesine göre Denetim Kurulu Üyesi Müzeyyen TOZLU, Denetim Raporunu okuyarak, fatura ve belgelerin titizlikle incelendiğini,tüm harcama belgelerinin prosedüre uygun olduğunu belirterek, hassas ve titiz çalışmalarından dolayı yönetim kuruluna teşekkürlerini bildirdi.

6- Gündemin 6. maddesine göre Yönetim ve Denetim kurullarının faaliyet raporlarının ayrı ayrı ibrası Oya sunuldu, yapılan oylamada Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 45 EVET oyu ile kabul edildi. Denetim Kurulları raporları 45 EVET oy ile kabul edildi. Başkan Genel Kurula teşekkürlerini sundu.

7 Gündemin 7 maddesine göre yeni yönetim ve denetim kurulu oylandı.

Yönetim Kurulu Asil Üye

Başkan : Abdülkadir KÖKLÜ
2 NCİ Başkan : Abdullah ŞAHİN

Denetleme Kurulu Asil Üye
Başkan : İsmail ÜNSAL
Üye : Abdurrahman ALTUN
Üye : Müzeyyen TOZLU

8. Gündemin 8.maddesine göre 2020 yılı tahmini İşletme Projesi II.Başkan Abdullah ŞAHİN tarafından okundu. Kat Malikleri ellerindeki formlardan bunun takibini yaptı. 2020 yılı tahmini bütçesi 104.128,60 TL. olarak belirlendi. Buna göre 2020 yılı aidatlarının 125 TL. başkan maaşının 450 TL. olarak belirlenmesi, Yönetim Kurulu Başkanının aidatını ödemesine ve Yönetim Kurulu II.Başkanın 125 TL. site aidatından muaf tutulması 45 EVET oyu ile kabul edildi.

9. Gündemin 9. maddesine göre, daireler jeneratörden elektrik verilmesi Genel Kurul oylamasına sunuldu. Yapılan oylamada 13 EVET, 28 HAYIR VE 4 ÇEKİMSER OY İLE RED EDİLDİ.

10. Gündemin 10. maddesine göre, daireler görüntülü diyafon sistemi Genel Kurul oylamasına sunuldu. Yapılan oylamada 45 HAYIR OY İLE RED EDİLDİ.

11. Gündemin 11. maddesine göre Kat Maliklerinin görüş ve önerileri neticesinde;

1. Kat maliklerinin ortak teklifi ile site aylık aidatlarının düzenli olarak malik ve sakinler tarafından ödenmesi, aidat ödemelerini iki (2) ay geciktiren malik ve sakinlerin Yönetici tarafından 634 sayılı KMK esaslarına göre yasal işlemlerin başlatılmasına ve siteye faiz geliri olarak kayıt altına alınması ve konunun bizzat Denetim kurulu tarafından takip edilmesine oybirliği ile karar verildi.

2. Otopark kullanımı ( misafir araç-giriş ve çıkışları ile ilgili ) konular görüşüldü. Otoparka araç listesinde kayıtlı araçların dışında hiçbir araç giremez, şayet içeriye girmesi gerekiyor ise şahıs kendi aracını dışarıya çıkararak onun yerine misafirinin aracını alabilir. Şehir dışından yatılı gelen misafir araçlarıda, otoparkta müsait yer olduğu takdirde apartman görevlisinin bilgisi dahilinde otopark hizmetinden yararlandırılır. Ancak site otoparkının düzenli hizmet verebilmesi için 1 den fazla aracı olan kat maliklerinin 2. araçlarını otopark dışında muhafaza etmeleri oybirliği ile karar verildi.

12.-Dilek ve Temenniler bölümünde Yönetim planı tekrar hatırlatıldı.,site bahçesine çöp atılmaması,cam ve balkonlardan sigara izmariti atılmaması,kapı önlerine paspas harici eşya bırakılmaması,çöpler sadece çöp saatinde kapı önlerine çıkarılması,asansörlerde sigara içilmemesi ve toplu yaşam kurallarına uymayanlar hakkında daha ciddi önlemler alınmasına ve uygulanmasına. Kat Malikleri evlerini satarken yada kiraya verirken kesinlikle Yönetim Kurulu Bilgisi dahilinde hareket etmesine konularında temennilerde bulunuldu.

13-Divan Başkanı tarafından saat 13:30 da 2020 yılı Kat Malikleri Genel Kurul Toplantısına Son verildi. 12 Ocak 2020

İsmail ÜNSAL                                                                                 Yasin TAŞ                          Divan Başkanı                                                                                 Divan Katibi

  
  
590 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret78511
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.594118.6686
Euro19.353519.4310
Saat